Як правильно підібрати фільтр для води?
Фільтр для очищення покращує якість та смак води
Люди, які регулярно вживають хлоровану воду, частіше мають схильність до небезпечних хвороб. Вживання такої води протягом 40 років вдвічі збільшує шанси на розвиток онкології. Комунальні служби у містах застосовують хлорування для очищення води. Мешканці отримують з кранів воду з домішками солей, важких металів, канцерогенів та піску. Якість хлорованої води низька, тому необхідно встановити фільтр для ретельного очищення від домішок.
Вважається, що в селах, де люди вживають воду з колодязів та природних джерел, вода екологічно чиста. Але треба провести аналіз, щоб з’ясувати так це насправді чи ні. Якщо у воді дійсно відсутні шкідливі мікроорганізми, воду можна пити з-під крана. Спеціальні аналізи проводить лабораторія «АКВАлаб» у Львові на вул. Княгині Ольги, 114. Для перевірки води зі свердловин, колодязів та джерел підходить пакет «Свердловина». Перевірити воду із центральної системи водопостачання допоможе пакет «Центральна мережа».
Які функції повинен виконувати фільтр?
Грамотно підібраний фільтр не тільки очистить воду від шкідливих домішок та мікроорганізмів, але й покращить смак. Одні фільтри здійснюють декальцинацію, перешкоджають утворенню накипу в чайниках, пральних та посудомийних машинах, турбуються про смакові властивості води. Інші фільтри мають додаткові функції, такі як: іонний обмін під час очищення. Відбувається пом’якшення та очищення від шкідливих металів заліза, міді, свинцю, магнію, нікелю.
Які фільтри представлені на ринку України?
В нашій країні поширені три види фільтрів: насадки на кран, глечики зі змінними картриджами та стаціонарні вироби. Найдешевшим засобом очищення є насадка для крана. Прилад потребує частої заміни картриджа. Вода з насадкою лише частково очищується від шкідливих домішок. Середню якість очищення забезпечує глечик. Виріб зручно перевозити та брати з собою на природу. За допомогою картриджів та насадок можна здійснювати йодування, мінералізацію та фторування води. Найефективнішим засобом очищення служить стаціонарний фільтр. Він монтується безпосередньо до системи водопостачання. Встановлюється фільтр під мийкою. Прилад активно впливає на домішки важких металів та хлор. Протягом місяцю проводиться очищення в середньому 15 тис. л води.
Після монтажу приладу проведіть аналіз якості води в лабораторії. Результат покаже наскільки добре фільтр справляється з роботою.